W najbliższych dniach rusza budowa nowego przedszkola miejskiego. Placówka powstanie przy ul. Łady Cybulskiego, na osiedlu Bohaterów Westerplatte.

Miasto właśnie rozstrzygnęło przetarg na budowę placówki. – Rozstrzygnęliśmy przetarg na tą inwestycji. Wygrała firma, która złożyła najniższą ofertę, dokładnie jest to 4,9 miliona złotych – mówi Krystyna Danilecka-Wojewódzka, wiceprezydent Słupska.

Budowa rozpocznie się w najbliższych dniach. Wykonawca na zakończenie inwestycji ma osiem miesięcy. Przedszkole będzie wybudowane w tak zwanym systemie modułowym. Oznacza to, że będzie miało możliwość dowolnej rozbudowy. Na początek opiekę znajdzie w nim 125 dzieci. Do dyspozycji maluchów będzie pięć sal dydaktycznych. Ponadto powstaną pomieszczenia socjalne, sanitarne i administracyjne. Powierzchnia użytkowa przedszkola to około 950 m2 .

Zwiększy się także liczba miejsc w słupskich żłobkach, które łącznie przyjmą kilkadziesiąt dzieci więcej. Na modernizację żłobków miasto otrzymało 216 tysięcy złotych dotacji

Udostępnij.