Radni odrzucili projekt uchwały intencyjnej w sprawie analizy w kwestii darmowych przejazdów dla dzieci i młodzieży.  Miejscy urzędnicy analizę przeprowadzą sami.

Radni odrzucili projekt uchwały niemal jednogłośnie. Za głosowali jedynie inicjatorzy, czyli radni z Klubu Wyborców Roberta Biedronia. Ich zdaniem wprowadzenie takiego rozwiązania przyczyni się między innymi do kształtowania proekologicznych postaw i wyrobi w młodych ludziach nawyk korzystania z transportu zbiorowego. – To na razie pomysł – tłumaczy Andrzej Obecny, przewodniczący klubu. – Wystąpiliśmy do radnych, aby dali zielone światło prezydentowi na przeprowadzenie analiz. Przede wszystkim musimy określić jaką grupę obejmie zniżka i ile będzie kosztować miasto. Drugą sprawą są uczniowie mieszkający poza Słupskiem, a uczący się w mieście. Rozmawiamy z gminami, z których pochodzą. Wstępnie są zainteresowane pomysłem.

– Rozważamy inną możliwość sprawdzenia sytuacji, czyli przeprowadzenia analiz przez miejskich urzędników. Po tych badaniach do tematu powrócimy – mówi Karolina Chalecka z Urzędu Miasta w Słupsku.

Udostępnij.