List otwarty do wójt gminy Słupsk oraz radnych wystosowali protestujący mieszkańcy. Żądają konkretnych, zdecydowanych i szybkich działań związanych z zamknięciem budowy fabryki mączki rybnej. 

 My mieszkańcy gminy Słupsk, czujemy się oszukani przez władze wybrane w demokratycznych wyborach.

 Powierzając Wam naszą gminę wierzyliśmy, że zadbacie o nią. Niestety ostatnie wydarzenia spowodowały, że straciliśmy do Was zaufanie. Sposób w jaki zostały wydane decyzje i pozwolenia, których skutkiem jest powstający zakład produkcji mączki rybnej oraz oleju rybnego, budzi nasze zastrzeżenia.

W związku z tym wzywamy Panią Wójt Barbarę Dykier oraz Radę Gminy Słupsk do stanowczego działania, które doprowadzi do zatrzymania budowy. Otrzymaliście Nasz kredyt zaufania po to, żeby działać na naszą korzyść, a nie przeciwko Nam!

Nie zgadzamy się na życie w odorze odpadów rybnych! Nie zgadzamy się na wdychanie przez nasze dzieci toksycznych oparów! Nie zgadzamy się na takie traktowanie!

Pani Wójt, Szanowna Rado Gminy Słupsk.

My jako Wasi wyborcy żądamy natychmiastowych i skutecznych działań! Doskonale zdajecie sobie sprawę, że w świetle przedstawionych dowodów, możecie cofnąć opinię środowiskową, a co za tym idzie pozwolenie na budowę.  Brak zdecydowanej reakcji, będzie świadczył o tym, że działacie na korzyść inwestora, a nie lokalnej społeczności, co Was całkowicie dyskredytuje jako włodarzy naszej gminy.

 

Mieszkańcy Gminy Słupsk

oraz stowarzyszenie

GMINA JEST NASZA!

 

 

 

 

Udostępnij.