Po dwóch tygodniach przygotowań seniorzy Gryf Słupsk S.A. rozegrali pierwszy mecz kontrolny. Sparing z Gryfem Polanów zakończył się zwycięstwem słupszczan 4-2. Mecz z MKS Gryf Polanów zaplanowano jako pierwszy miernik efektów rozpoczętego dwa tygodnie temu okresu przygotowawczego do rundy rewanżowej 4 ligi w sezonie 2017/18. Mecz rozegrano na boisku treningowym przy ul. Zielonej 9.

 

Spotkanie zaczęło się niepomyślnie dla gospodarzy, którzy kilka minut po pierwszym gwizdku stracili bramkę. Chwilę nieuwagi środkowych obrońców Gryfa Słupsk S.A. wykorzystał napastnik gości i mierzonym strzałem tuż przy słupku otworzył wynik spotkania. Potem do głosu doszli jednak zawodnicy ze Słupska. Nasza drużyna konstruowała coraz groźniejsze akcje, grała z pomysłem i co chwilę atakowała bramkę gości. Słupszczanie wyrównali po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłkę w pole karne posłał Karol Świdziński, spod krycia dobrze uwolnił się Paweł Szmytkiewicz i strzałem głową zdobył pierwszego gola dla Gryfa Słupsk S.A.

Kilka minut później było już 2-1 dla gospodarzy, po akcji która była niemal wierną kopią pierwszej sytuacji, po której słupszczanie strzelili gola. Dośrodkowanie z rzutu rożnego tym razem na gola zamienił Daniel Piechowski. Po objęciu prowadzenia słupszczanie kontrolowali grę i nadal atakowali bramkę Polanowa. Gospodarze konstruowali składne akcje i próbowali gry kombinacyjnej. Dobrze funkcjonowały oba skrzydła Gryfa na których grali Karol Świdziński i Wojciech Wójcik. W środku pola dobrze radził sobie Paweł Szmytkiewicz. Junior obdarzony dobrymi warunkami fizycznymi wygrywał większość pojedynków główkowych, był także skuteczny w rozbijaniu akcji przeciwników.

Trzecia bramka dla Gryfa Słupsk S.A. wpadła jeszcze przed przerwą. Polanów stracił piłkę na połowie  przeciwnika i odsłonił się na kontrę. Szybki atak wyprowadzony został lewą stroną boiska. Z piłką w stronę pola karnego rywali popędził Wojciech Wójcik. Jego podanie znalazło w polu karnym Marcjana Majchra ustawionego w okolicy 10 metra. Po otrzymaniu podania napastnik ze Słupska dopełnił formalności umieszczając piłkę w bramce.

Trenerzy obu zespołów w przerwie meczu dokonali zmian składów. W jedenastce ze Słupska od początku drugiej połowy na boisku pojawiło się sześciu nowych graczy. Zaraz po przerwie lekką przewagę zdobył zespół z Polanowa, co zostało przypieczętowane drugim golem dla gości. Jednak jego zdobycie nie było momentem przełomowym w meczu. Słupszczanie błyskawicznie wrzucili wyższy bieg i wrócili do gry, jaką prowadzili w pierwszych 45 minutach. Na lewym skrzydle dobrze radzili sobie Kacper Bednarczyk i Szymon Schulz, obaj grali ofensywnie i zdecydowanie. Dobrze współpracowali w obronie dzięki czemu prawa flanka Polanowa praktycznie nie funkcjonowała.

W środku pola wyróżniał się Adrian Solczak, który grał za wysuniętym Damianem Mikołajczykiem. Czwarty gol dla Gryfa był autorstwa właśnie Damiana Mikołajczyka. Dostał on podanie na przed polu i mierzonym strzałem pokonał bramkarza gości.

 

Skład Gryfa Słupsk S.A. – Kędzia – Adrian Gołtowski, zawodnik na testach, Daniel Piechowski, Dawid Więckowski, Karol Świdziński, Paweł Szmytkiewicz, Kacper Jędruch, Wojciech Wójcik – Marcjan Majcher, Damian Mikołajczyk

Zmiany ’45 – zeszli Gołtowski, zawodnik testowany, Więckowski, Szmytkiewicz, Wócik, Majcher/ weszli Bobrowski, Staniaszek, Zamaro, Mytych, Bednarczyk, Solczak ’60 – zszedł Piechowski / wszedł zawodnik testowany

zródło Gryf Słupsk

Udostępnij.