Protesty, petycje i lobbowanie słupszczan przyniosło skutek. Będzie drugi tor z Gdyni do Słupska.  Władze PKP podpisały dzisiaj umowy w tej sprawie. Prace na linii 202 planowane są na lata 2020-2023.

 

Starania o budowę drugiego toru, który miał połączyć Słupsk z Trójmiastem trwały przynajmniej od dwóch lat. Inwestycja znajdywała się już nawet w planach, ale chwilę później z nich była usuwana. Teraz stała się realna. Podpisane zostały w tej sprawie umowy.

Drugi tor na linii 202 oznacza przede wszystkim szybsza podróż między Słupskiem a stolicą województwa.

Prace potrwają trzy lata. Kosztować będą dwa miliardy złotych. Środki na ten cel będą pochodziły z Krajowego Programu Kolejowego

Udostępnij.
  • Mariusz

    Realne to będzie dopiero, jak te „dwa tory” będą już leżeć na nasypie. Jak dotąd leżą tylko na papierze a jak wiadomo, ten wszystko przyjmie. Swoją drogą takie połączenie należy się temu miastu (Słupsk) jak psu miska i to bez łaski. Może brzmi to trochę roszczeniowo, ale nasz region bez prężnych połączeń na linii wschód zachód i północ południe po prostu zwinie się, a dalsza degradacja wobec reszty kraju nabierze tylko na prędkości.

    • aa

      to prawda, droga s6 tez miała być, ale w związku z tym, że w województwie pomorskim rządzi PO a w Warszawie karty rozdaje szeregowy poseł została wstrzymana.