Władze Słupska wystąpią do Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska o unieważnienie decyzji w sprawie budowy fabryki mączki rybnej. Zdaniem samorządowców inwestycja w znaczącym stopniu pogorszy komfort życia słupszczan.

O przekazaniu sprawy do GDOŚ informację  przekazał wiceprezydent Słupska. – Sprawa jest bardzo poważna i niecierpiąca zwłoki – mówi Marek Biernacki. – Występujemy do najważniejszego organu zajmującego się ochroną środowiska. Budowę trzeba zablokować.

Władze miasta o inwestycji tuż przy granicy Słupska dowiedziały się niedawno. Samorząd wystąpił z oficjalnym pismem, żeby został uznany jako jedna ze stron. Współpracę w zatrzymaniu budowy deklarują także słupscy radni. – Musimy wesprzeć protestujących mieszkańców Włynkówka – mówił w Samorządowych Potyczkach Radia Słupsk Paweł Szewczyk, radny klubu Platformy Obywatelskiej. – Musimy powołać zespół, który natychmiast zajmie się tą sprawą. To dotyczy wszystkich słupszczan.

Budowa trwa nadal. Zdaniem mieszkańców Włynkówka po burzy medialnej i spotkaniach z lokalną społecznością prace przyspieszają.

Mieszkańcy zbierają podpisy pod petycją w sprawie wstrzymani budowy. Do tej pory podpisało się blisko dwa tysiące osób.

Udostępnij.