Pomagamy wielu na wiele sposobów. Zostań wolontariuszem w nowo powstającym regionie  Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy „Flandria” w Słupsku.

Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Flandria” działa od ponad 20 lat w sześciu miastach w Polsce. Na początku 2018 roku rozpoczęliśmy tworzenie nowego regionu, w Słupsku. Aktualnie trwają poszukiwania wolontariuszy chętnych do włączenia się w działania Stowarzyszenia.

Głównym celem Stowarzyszenia jest promowanie zdrowia fizycznego, psychicznego
i społecznego w duchu wzajemnej pomocy i solidarności. To zasadnicze przesłanie realizowane jest poprzez organizowanie akcji profilaktycznych, warsztatów edukacyjnych dla dzieci
i młodzieży, działań na rzecz osób starszych, chorych i niepełnosprawnych.

Wiele osób zastanawia się jakie zalety niesie za sobą zaangażowanie w wolontariat. Jest to pytanie trafne, ponieważ wolontariat powinien stanowić wymianę korzyści. Początkowa motywacja do wolontariatu bywa różna: czasami jest to chęć uzyskania „dodatkowych punktów” w szkole, promocja swojej działalności, chęć pozyskania klientów lub też zdobycia większej pewności siebie w relacjach i doświadczenia w pracy z grupą. Docelowo, priorytetem staje się ogromna satysfakcja wynikająca z tego, że czasami bardzo małym nakładem czasu
i wysiłku można komuś w sposób widoczny pomóc i znacznie podnieść jakość życia swoich podopiecznych.

Wszyscy wolontariusze Stowarzyszenia posiadają umowę o wolontariacie, korzystają ze szkoleń, warsztatów i spotkań integracyjnych. Mogą również liczyć na stałe wsparcie koordynatora regionalnego.

Działania wolontariackie we „Flandrii” są podzielone na kategorie, z tego względu poszukujemy kilku grup osób:

  • Osoby od 16 roku życia (bez górnej granicy wiekowej), do działań w ramach wolontariatu domowego oraz działań akcyjnych.
  • Osoby z wykształceniem medycznym i okołomedycznym (pielęgniarki, fizjoterapeuci, psycholodzy, dietetycy, podolodzy, edukatorzy seksualni) do prowadzenia akcji profilaktycznych oraz projektów edukacyjnych.
  • Osoby od 16 roku życia, posiadające wiedzę i umiejętności w różnych ciekawych dziedzinach, którą chcieliby się podzielić w ramach zajęć warsztatowych.

Zachęcamy wszelkie osoby zainteresowane działalnością SWP „Flandria” w Słupsku do kontaktu z Koordynatorem Regionalnym: Justyna Żywna tel. 664 999 879, flandria.slupsk@gmail.com oraz do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.flandria.pl.

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij.