Ustka podpisała list intencyjny z Krajowym Zasobem Nieruchomości (KZN) i Ministrem Infrastruktury i Budownictwa w sprawie realizacji programu Mieszkanie Plus. W jego ramach w kurorcie mają stanąć dwa nowe bloki.

 

Zgodnie z planem dwóch budynków mieszkalnych znajdzie się 56 lokali, w tym 4 użytkowe. Bloki staną przy ul. Polnej na działkach o łącznej powierzchni 0,4211 ha

Miasto Ustka utworzy z KZN spółkę celową, gdzie wkładem Miasta będzie grunt, natomiast KZN będzie finansował przedsięwzięcie.

Program „Mieszkanie Plus” kierowany jest do osób, które nie posiadają zdolności kredytowej i których nie stać na kupno mieszkania na wolnym rynku. Chętni będą mogli wynająć takie mieszkanie i jednocześnie stopniowo je wykupywać bez zadłużania się w banku. Jeżeli liczba zainteresowanych najmem mieszkania będzie wyższa niż liczba budowanych mieszkań, zostaną przyjęte kryteria pierwszeństwa w naborze.

Obecnie Miasto jest na etapie przekazywania KZN dokumentów  niezbędnych do przeprowadzenia wstępnej analizy kwestii prawno-podatkowych oraz techniczno-budowlanych związanych z przedsięwzięciem. Zawarcie umowy regulującej szczegółowe cele i zasady realizacji inwestycji wraz z harmonogramem powinno nastąpić do czerwca 2018 r.

Źródło UM Ustki

Udostępnij.