Uczniowski Klub Sportowy „Sprawni – Razem” przy SOSW w  Słupsku podsumował miniony rok. Zawodnicy i trenerzy mają wiele powodów do zadowolenia i dumy.

Zawodnicy UKS „Sprawni – Razem” przy SOSW w Słupsku  ubiegłym roku  2017  na zawodach rangi mistrzostw Polski Szkół Specjalnych Związku Stowarzyszeń Sportowych Sprawni – Razem’ zdobyli  26 medali (7  złotych 8  srebrnych, 11  brązowych). Startowali w 8 dyscyplinach  sportu. Najwięcej medali, bo 9 zdobyli uprawiający tenis ziemny 3 złote, 2 srebrne i4 brązowe na zawodach rozgrywanych w Kłodzku

Srebrny medal na zawodach w Trzebnicy k; Wrocławia  drużyna koszykówki chłopców rocznika 2000 i młodsi   zaś w starszych brązowy  we Włocławku.

Na  zawodach w kręglach klasycznych w Lubinie Łukasz Królik zdobył złoty medal

W piłce nożnej dziewcząt występujące w reprezentacji województwa pomorskiego  słupszczanki przyczyniły  się do zdobycia srebrnego medali w zawodach w   hali rozegranych Słupsku.  W piłce ręcznej chłopców w zawodach rozegranych w Obornikach Śląskich wspólnie z uczniami Z S S    nr 2 z Gdańska wywalczyli  srebrny  medal .

W pływaniu w Lublinie  3   medale.  Lekkoatleci – 5 na zawodach Krakowie   2 złote 1 srebrny 2 brązowe . Badmintoniści na zawodach w Koninie   1 złoty, 1  srebrny i 2 brązowe  .

Na  zakończenie roku  najlepsi sportowcy Specjalnego Ośrodka z Szkolno – Wychowawczego zostali   wyróżnieni dyplomami, medalami i nagrodami. Wśród wyróżnionych  znalazła się  brązowa medalistka mistrzostw Europy  Federacji  INAS  w TENISIE  rozegranych w  Anglii  KAMILA GRZEBINSKA oraz JAKUB GRZEBIŃSKI – srebrny medalista z drużyną Związku Stowarzyszeń Sportowych Sprawni – Razem mistrzostw Europy Federacji INAS w Piłce Ręcznej rozgrywanych  we Francji. Opiekunem  i zarazem trenerem zawodników jest nauczyciel  W F w słupskiej    placówce  Wiesław Romański.

Udostępnij.