Prawdziwa inwazja wolontariuszy w „Caritasie”. Lidia Matuszewska przyjmowała z rąk darczyńców słodycze. Smakołyki będą rozdawana na wigilii dla potrzebujących słupszczan w najbliższą sobotę.

Przygotowania do największej w mieście wigilii idą pełną parą. Wolontariusze Caritasu nie tylko przygotowują posiłek dla ponad tysiąca słupszczan. Darczyńcy znoszą do siedziby organizatora słodycze oraz zabawki do paczek dla najmłodszych uczestników spotkania opłatkowego. – Drzwi się nam nie zamykają – mówi Lidia Matuszewska, szefowa Caritasu przy parafii św. Jacka w Słupsku. – Zaangażowała się młodzież. Wolontariuszy i darczyńców mamy sporo. Jestem wszystkim bardzo wdzięczna.

Słodycze przynieśli między innymi uczniowie słupskiego ekonomika. Jak co roku zbiórkę smakołyków urządzili osadzeni w usteckim areszcie. Udało im się zebrać kilkadziesiąt kilogramów słodkości. Od lat akcję Caritasu wspierają urzędnicy ze słupskiego ratusza. – Od lat zbieramy słodycze i przybory szkolne, które później przekazujemy pani Lidii – mówi Grażyna Rudnik z Urzędu Miasta w Słupsku. – Podobnie było w tym roku. Pracownicy ratusza chętnie włączają się w takie akcje.

Wigilia dla potrzebujących słupszczan odbędzie się jutro. Jeszcze dzisiaj, w siedzibie Caritasu przy ul. Niedziałkowskiego, można odebrać ostatnie zaproszenia.

Udostępnij.