Na podium w Rankingu Szpitali „Bezpieczny Szpital Przyszłości”, opublikowanym przez „Rzeczpospolitą”, znalazł się Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku. Awansowaliśmy o 15 miejsc.

Słupski szpital zajął pierwsze miejsce i został Liderem Sieci Szpitali Poziom III, a także uplasował się na trzecim miejscu w ogólnopolskim rankingu Szpitali Zabiegowych, Wielospecjalistycznych i onkologicznych. W porównaniu do rankingu z ubiegłego roku, placówka awansowała w górę o 15 miejsc.

To dla nas ogromny sukces – komentuje wyniki szpitala Andrzej Sapiński, prezes zarządu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. – Sukces nie tylko nasz, ale także całego zespołu pracowników. Nie byłby on możliwy bez zatrudniania wysokiej klasy specjalistów, którzy mają ambicje i stale podnoszą swoje kwalifikacje, a także bez wyjątkowej troski o pacjenta i stawiania na jakość. Nasz szpital stale rozszerza zakres świadczonych usług. Postawiliśmy na rozwój małoinwazyjych metod leczenia.

Tylko w ciągu ostatniego roku o kilkaset procent wzrosła liczba zabiegów endowaskularnych. Szpital postawił na rozwój zabiegów endoprotezoplastyki stawu kolanowego, operacji stabilizacji kręgosłupa w
oparciu o metody małoinwazyjne. Rozpoczął także nowatorskie zabiegi rekonstrukcji piersi z wykorzystaniem technik mikrochirurgicznych.

– Nie zatrzymujemy się – podkreśla prezes Andrzej Sapiński . – W przyszłym roku zamierzamy otworzyć ośrodek autoprzeszczepów szpiku kostnego. Wszystko wskazuje na to, że uda nam się zrealizować ten cel.

Ranking został przygotowany przez Idea Trade i Centrum Monitorowania Jakości. Ocenie podlegały między innymi jakość świadczonych usług, komfort i bezpieczeństwa pacjentów, wyposażenie szpitala oraz posiadane przez szpital certyfikaty.

Udostępnij.