Ta wystawa zapiera dech w piersiach. W słupskiej bibliotece otwarto ekspozycję poświęconą zespołowi Pink Floyd. Znalazły się na niej prawdziwe kolekcjonerskie perełki.

Wystawę możemy oglądać w holu między biblioteką muzyczną i młodzieżową. W kilku gablotach zaprezentowane zostały pamiątki związane z jednym z najważniejszych zespołów w historii muzyki rockowej. Większość z nich to prawdziwe kolekcjonerskie rarytasy.

Słupszczanie mogą podziwiać między innymi okładki pierwszych wydań płyt, naszywki, książki, wycinki z prasy światowej, gadżety związane z PF oraz wiele innych przedmiotów.

Wystawa poświęcona jest 50 rocznicy debiutu Pink Floyd. Przygotował ją pracownik biblioteki Piotr Nowak.

Pink Floyd został założony w 1965 roku w Londynie. Po dwóch latach zespół wydał swój debiutancki album. Grupa znana jest z filozoficznie zabarwionych tekstów piosenek, eksperymentów z dźwiękiem, innowacyjnego podejścia do kwestii grafiki w albumach oraz rozbudowanych występów koncertowych. Sprzedali na całym świecie ponad 250 milionów albumów. Jednymi z najważniejszych są: The Wall, Ummagumma, Atom Heart Mother, The Dark Side of the Moon, Anilals, Wish You Were Here i wiele innych.

Udostępnij.