We włoskim Montecatini Terme odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym Generalnym i Kontaktowym. Zawodnicy „Spartans” Kobylnica wywalczyli tam dwa medale.

Na początku grudnia zawodnicy z klubu Karate- Ju Jitsu- Kobudo- SPARTANS Kobylnica wrócili z Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym, Generalnym i Kontaktowym. Wojownicy z Kobylnicy z mistrzostw, które odbyły się we włoskim Montecatini Terme, przywieźli dwa cenne medale. Złoto wywalczyli kumie drużynowym, natomiast srebro w kumie indywidualnym Veterans. Marcin Gawlik, szkoleniowiec kobylnickiego klubu podkreśla, że na słowa uznania zasługuje również postawa pozostałych zawodników.

– Zawodnicy tacy jak Marcel Jaroć oraz Filip Wąsicki zdobyli cenne doświadczenie oraz nawiązali międzynarodowe kontakty. Niestety tym razem nie udało im się stanąć na podium, ale chłopaki nie załamują się porażką, lecz jeszcze bardziej są zmotywowani, by w następnych mistrzostwach pokazać na co naprawdę ich stać – przyznaje Marcin Gawlik, trener klubu „Spartans”. – Jestem bardzo dumny z całej naszej drużyny, która ciężko trenowała. Czasu było mało, a przy tak dużych zawodach, zamieszanie było duże i stres również. Ten tydzień bardzo nas zmęczył, ale satysfakcja jest ogromna.

 

Źródło  Gmina Kobylnica

 

 

Udostępnij.