Ponad setka dzieci z powiatu Słupskiego uczestniczyła w sobotę, 2 grudnia w przejażdżkach drezynami Słupskiej Powiatowej Kolei Drezynowej. Każdy pasażer otrzymał również słodki prezent od Mikołaja i ciepły poczęstunek.

Mikołajki na drezynach to dopiero przygoda – zgodnie mówili uczniowie szkół z powiatu słupskiego, którzy w sobotę mieli okazję pojeździć drezyną spalinową i ręczną w Bronowie (gm. Kępice). Pogoda dopisała, mimo blisko zera stopni, na torach było gorąco. Za lokomotywę służył fiat 126p, jedna z drezyn spalinowych, który ciągnął wagoniki. Porządnie rozgrzać można można było się przy ognisku i próbując swoich sił w jeździe drezyną ręczną, tzw kiwajką.

Każdy uczeń dostał też ciepły posiłek, który przygotowały panie z Sołectwa Bronowo oraz paczkę ze słodyczami od Mikołajów, w których wcielili się Mariusz Smoliński, dyrektor Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku i Rajmund Klimaszewski, przewodnik turystyczny.

Imprezę na drezynach organizowali: Starostwo Powiatowe w Słupsku, Centrum Edukacji Regionalnej, Sołectwo Bronowo oraz Słupska Powiatowa Kolej Drezynowa.

 

Udostępnij.