Pod patronatem Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka rozegrane zostały w słupskiej Szkole Policji VIII Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Jednostek Szkoleniowych Służb Mundurowych w Strzelaniu. Tym razem triumfowali reprezentanci Szkoły Policji w Katowicach oraz Szkoły Policji Litewskiej w Kownie.

Oprócz sportowej rywalizacji Mistrzostwa były także okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy policjantami z Polski, Niemiec, Chorwacji i Litwy, strażnikami Służby Więziennej, żołnierzami i marynarzami Marynrki Wojennej RP oraz US Navy. W gronie fachowców mówiono o wykorzystywaniu broni, technikach strzelania oraz jednostkach uzbrojenia znajdujących się na wyposażeniu formacji poszczególnych państw.

Uczestnicy zawodów po oddaniu strzałów próbnych startowali w dwóch konkurencjach. Pierwsza to strzelanie statyczne, gdzie zawodnicy w czasie 3 minut oddawali 10 strzałów z wymianą magazynka do tarczy TS – 2 umieszczonej na odległości 25m.
Druga konkurencja to strzelanie sytuacyjne, gdzie w czasie 30 sekun zawodnik oddawał 12 strzałów do celów umieszczonych w urządzeniach ruchu tarcz. Najpierw zza osłony należało oddać 6 strzałów do tarczy TS – 9 oddalającej się, a następnie – po wymianie magazynka – przebiec jak najszybciej na kolejne stanowisko strzeleckie i oddać 6 strzałów do tarczy TS – 9, która przemieszczała się poprzecznie do lini strzału.
O klasyfikacji końcowej decydowała suma punktów uzyskanych w obydwu konkurencjach. Wyniki mistrzostw przedstawiają się następująco:

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

  1. miejsce – Szkoła Policji w Katowicach

  2. miejsce – Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu

  3. miejsce – Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie

źródło Szkoła Policji w Słupsku

Udostępnij.