W piątek Czarni zagrają kolejny mecz. Tym razem z Polpharmą Starogard Gdański. Jednak spotkaniu towarzyszyć będą nie tylko sportowe emocje. Będzie okazja do wsparcia osób niepełnosprawnych

Podczas meczowej przerwy zostanie przeprowadzona licytacja choinki wykonanej w całości przez podopiecznych DPS w Machowinku. Zrobiona jest ona ze słomy, na drewnianym stelażu z ozdobami
świątecznymi. Pieniądze z licytacji przeznaczone zostaną na zakup materiałów do dalszej pracy podczas terapii zajęciowej. Licytacja choinki podczas meczu to wieloletnia tradycja.

W trakcie meczu licytowane będzie także piłka z autografami zawodników. Pieniądze przeznaczone zostaną na zakup wózka inwalidzkiego dla 24-letniego Emila, który w ostatnie wakacje uległ wypadkowi samochodowemu. Dotychczas udało się zebrać na ten cel 13 000 złotych. Wózek kosztuje 15 000 złotych.

W trakcie meczu będzie się także zbiórka zabawek dla dzieciaków ze szpitala. – Nasi koszykarze razem ze studentami z Akademii Pomorskiej 6 grudnia odwiedzą dzieciaki, które przebywają w słupskim szpitalu. Jeśli posiadacie zabawki w dobrym stanie, gry planszowe, karciane, kolorowanki, kredki, flamastry – słowem wszystko co dzieciakom choć trochę umili pobyt w szpitalu, chętnie przekażemy je w Waszym imieniu. Zabawki zbierać będziemy przed piątkowym meczem. Zostawić je można na stoisku Akademii Pomorskiej, które znajduje się przy wejściu głównym oraz na stoisku przy Klubie Olimpijczyka – mówi Wioletta Kozłowska, specjalistka do spraw promocji w Czarnych.

Udostępnij.