Chociaż możemy go podziwiać od kilku dni dzisiaj został oficjalnie odsłonięty – mowa o muralu Wandy Chotomskiej. Poetka przez lata związana była z naszym miastem.

Mural przy ul. Solskiego powstał na cześć niedawno zmarłej wybitnej poetki, honorowej obywatelki miasta Słupska – Wandy Chotomskiej. Jego autorką jest słupszczanka Katarzyna Tomasiak, rysowniczka, ilustratorka, architektka wnętrz, pedagog..

Na pierwszym planie dostrzegamy oczywiście portret pisarki. Z kolei świat dookoła postaci to odniesienia do twórczości Wandy Chotomskiej. Na jej kapeluszu rośnie drzewo z wymyślonym przez dzieci magicznym statkiem. Mamy lecącego Tadka Niejadka, który był tak chudy, że wiatr go porwał. Jest pies, który wyprowadza nas na spacer, jest i pan Astronom, zapewne świetnie znany fanom historii opisywanych przez autorkę niezliczonych wierszy oraz opowiadań. Ten niezwykle barwny mural kryje w sobie wiele tajemnic i interpretacji, które najlepiej samemu odszukać.

Wanda Chotomska zmarła kilka miesięcy temu. Autorka wierszy i bajek dla dzieci była honorową obywatelką Słupska. Przez lata systematycznie wspierała Międzynarodowy Konkurs Literacki dla Dzieci i Młodzieży organizowany w naszym mieście.

Fot. UM w Słupsku

Udostępnij.