Takiego miejsca w Ustce nie było. Będą tam mogli wyszaleć się rowerzyści, miłośnicy jazdy na rolkach i deskorolkach, ale nie tylko. Dobiega końca budowa Young Spot.

Young Spot powstaje na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Grunwaldzkiej. Wielkie otwarcie planowane jest w Mikołajki o godz. 10.00. Realizacja tej inwestycji została sfinansowana z Budżetu Obywatelskiego Miasta Ustka 2017 i jest ostatnim zadaniem realizowanym z puli zadań o charakterze inwestycyjnym na rok 2017.
Pierwotnie wartość projektu wynosiła 400 tys. zł, lecz po opracowaniu programu funkcjonalno-użytkowego i kosztorysu wartość inwestycji wzrosła do 627  tys. zł. Z uwagi na fakt, że zadanie to zajęło I miejsce w głosowaniu, Burmistrz wystąpił do Rady Miasta o zwiększenie środków na jego realizację. Budowa Young Spot została ujęta w projekcie rewitalizacji, który otrzymał dofinansowanie ze środków unijnych w wysokości 65%.

Young Spot Ustka, czyli pumptrack, skatepark, street workout, streetball i trampoliny ziemne, będzie miejscem aktywnego i kreatywnego spędzania czasu.

Udostępnij.