Władze miasta rozpoczęły akcję skupowania mieszkań od słupszczan. To kolejny pomysł na zdobycie lokali mieszkalnych dla oczekujących. Mieszkań potrzeba coraz więcej między innymi w związku z planami rewitalizacji centrum Słupska.

Planujesz sprzedać swoje mieszkanie? Zgłoś się do nas. Czekamy na Twoją ofertę! Prezydent Miasta Słupska zaprasza do składania ofert” – czytamy w oficjalnym komunikacje na stronie słupskiego ratusza.

Władze miasta na oferty czekają do końca listopada. Na zakup mieszkań chcą wydać półtora miliona złotych. – W grę wchodzą lokale we wszystkich zasobach – mówi Karolina Chalecka z biura prasowego Urzędu Miasta w Słupsku. – Jest jednak jeden warunek nie mogą być większe niż 55 metrów kwadratowych

Akcja ma związek między innymi z tym, że w Słupsku rusza zakrojona na szeroką skalę rewitalizacja centrum miasta. Część kamienic zostanie wyburzona. Rozbiórki pierwszych już się rozpoczęły. Miasto szacuje, że będzie mogło potrzebować nawet sto dodatkowych mieszkań. Potrzeby miasta są jednak znacznie większe. Lista oczekujących na mieszkania komunalne jest nadal długa. Ponadto Słupsk ma pół tysiąca niewykonanych wyroków eksmisyjnych do lokali socjalnych.

Akcja wykupu mieszkań przez magistrat nie jest pierwszą jaką władze miasta przeprowadzają, aby poprawić stan lokalowy w mieście.

Podejmujemy wiele działa, które sprawiają, aby lista mieszkaniowa sukcesywne się zmniejszała i mieszkańcy nie musieli latami czekać na mieszkania komunalne. Dzięki temu lista ta zmniejszyła się o 250 osób – dodaje Chalecka.

Do tej pory miasto wyremontowało, dzięki dotacji od poprzedniego rządu, prawie 200 pustostanów i ok 260 mieszkań komunalnych. Powstało także Biuro Zamiany Mieszkań, usprawniona została procedurę wskazywania lokali do remontu.

Oferty należy składać w Urzędzie Miejskim w Słupsku – w Wydziale Polityki Mieszkaniowej przy pl. Zwycięstwa 3 w Słupsku, pokój nr 219 na II piętrze. Termin upływa 30 listopada 2017 r. do godz. 15.00

Udostępnij.