Komisja przetargowa wyłoniła wykonawcę Trzech Fal. Dokończeniem budowy zajmie się konsorcjum firm. Musi jednak dopełnić niezbędnych formalności. 

Konsorcjum firm z koszalińskim EkoWodrolem w roli lidera oraz bytowską firmą Żmuda za dokończenie budowy oferuje cenę 32 472 000 zł. Właśnie ta firma będzie wykonawcą dokończenia budowy Trzech Fal. – Czekamy teraz na dokumenty uwierzytelniające, których nie złożyła firma w poprzednim przetargu – mówi Karolina Chalecka ze słupskiego ratusza. – Musimy spełnić wszystkie procedury. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z naszym przewidywaniem umowę powinniśmy podpisać do końca roku. Od tej pory wykonawca będzie miał 15 miesięcy na wykonanie inwestycji. Dodatkowe trzy otrzyma na tak zwany rozruch obiektu. Oznacza to, że powinniśmy kąpać się w parku wodnym po połowie 2019 roku. To jednak tylko teoria. Jesteśmy ostrożni w takich przewidywaniach.

Jednym z członków konsorcjum jest firma Żmuda, która była oferentem podczas drugiego przetargu. Jednak został on unieważniony ponieważ nie dostarczyła na czas odpowiednich dokumentów. Również lider konsorcjum, czyli EkoWodrol także zna dobrze słupska budowę, ponieważ był podwykonawcą na budowie Trzech Fal.

Budowa zgodnie z planem miała zakończyć się w czerwcu 2012 roku. Termin jednak nie został dotrzymany, a Słupsk stracił unijną dotację na ten cel.

Miasto próbowało dokończyć inwestycję w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, ale bezskutecznie. W tym roku powołana spółka Trzy Fale trzy razy ogłaszała przetarg na dokończenie budowy. Inwestycja zaawansowana jest mniej więcej w 70 procentach.

Udostępnij.