Studenci historycy z Akademii Pomorskiej wśród najlepszych w kraju. Ich projekt dotyczący Słupskiego Festiwalu Historycznego znalazł się w gronie 30 finalistów konkursu na Projekt Naukowy Roku.

Do konkursie StRuNa zgłoszono w tym roku 257 projektów naukowych, w których udział brały koła studenckie. Z pośród nich wybrano finałową 30. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce w ten weekend w Warszawie. Finałowa gala odbyła się na Zamku Królewskim. – Nie znaleźliśmy się w najlepszej trójce, ale i tak wracamy do Słupska z tarczą – mówi Szymon Smentek ze Studenckiego Koła Naukowego Historyków Akademii Pomorskiej. – Zwyciężyły naprawdę wielkie projekty badawcze z takich dziedzin nauki jak na przykład mechanika, chemia i medycyna. Znaleźć się w gronie finalistów tego konkursu jest już wielkim sukcesem.

Finał konkursu StRuNa związany był pierwszym kongresem studenckiego ruchu naukowego IKONA 2017. Udział w nim wzięli przedstawiciele największych uczelni w kraju. Słupsk reprezentowali studenci historii. Kongres to liczne debaty, spotkania oraz szkolenia. Ze studentami spotkał się m.in. Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Udostępnij.