Wspaniała wiadomość dla miłośników turystyki kajakowej oraz aktywnego wypoczynku. Na Słupi od gminy Kobylnica aż po jej ujście w Ustce powstaną przystanie kajakowe.

 

Projekt: Pomorskie Szlaki Kajakowe – Słupią przez Równinę Słupską, w którym jesteśmy partnerem, otrzymał dofinansowanie w wysokości: 2 558 363,46; w tym dla: Gmina Miasto Ustka – 506 113,19 zł.

 

Projekt obejmuje rozbudowę sieci szlaków kajakowych wraz z ich kompleksowym zagospodarowaniem na rzece Słupi poprzez budowę przystani i przenosek kajakowych. Realizacja projektu nastąpi głównie poprzez montaż małej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej niezbędnej do obsługi przystani, w tym wykonanie elementów małej architektury i ścieżek komunikacyjnych oraz infrastruktury umożliwiającej bezpieczne i sprawne pokonywanie przeszkód i urządzeń hydrotechnicznych na rzece. Wykonane zostanie również oznakowanie wodne i drogowe szlaków kajakowych. Przedmiotem projektu jest również jego promocja, której celem będzie, poza promocją szlaku kajakowego rzeką Słupią, wykreowanie markowego produktu turystyki wodnej.

Działania przyczynią się do wykreowania kompleksowej oferty turystyki wodnej – szlaku kajakowego. Projekt jest częścią przedsięwzięcia strategicznego pt.: „Pomorskie Szlaki Kajakowe – zagospodarowanie szlaków wodnych w województwie pomorskim dla rozwoju turystyki kajakowej”.

Nowo powstała infrastruktura rozciągać się będzie wzdłuż przebiegu rzeki Słupi, w miejscowościach:

– Gminy Kobylnica zrealizowana będzie przystań kajakowa przy moście w ciągu drogi łączącej miejscowości Lubuń i Żelkówko oraz przystań kajakowa w Łosinie.

– Gminy Dębnica Kaszubska inwestycja będzie realizowana nad jeziorem Głębokim (przystań kajakowa), w Krzyni (przenoska i przystań kajakowa) oraz w Leśnym Dworze (przystań kajakowa),

– Gminy Słupsk – realizacja inwestycji nastąpi w miejscowości Włynkówko (przystań kajakowa),

– Miasta Słupsk – inwestycja prowadzona będzie w Słupsku w obrębie Parku Miejskiego oraz Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (budowa przystani kajakowej oraz przenoski przez Śluzę Łososiową).

– Gminy Miasto Ustka – zaplanowano budowę stanicy kajakowej w Ustce.

 

źródło UM w Ustce

Udostępnij.