Stacja wypożyczania rowerów wiejskich stanęła w Kępicach koło Słupska. Można nie tylko wypożyczyć jednoślad, ale także pobrać aplikację o trasach rowerowych po malowniczej gminie.

Wypożyczalnię zbudowało Nadleśnictwo Warcino, stanęła koło budynku biblioteki w Kępicach. Będzie w niej można wypożyczyć rowery zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Przy wypożyczalni jeszcze w tym roku stanie samoobsługowa stacja naprawy rowerów. Na jej zamontowanie i kupno gmina pozyskała pieniądze z Fundacji Banku Zachodniego WBK. – Dostaniemy 3 tysiące złotych na kupno i montaż stacji naprawy – mówi Marzena Piszko-Bojaryn, kierownik Referatu inwestycji w Urzędzie Miejskim. – Bardzo się cieszymy, że Fundacja dofinansuje tę inwestycję, my dołożymy brakujące pieniądze. Mieszkańcy będą mogli samodzielnie naprawić rower, między innymi napompować opony, dokręcić koła, założyć łańcuch.

Koszt wypożyczenia roweru na cały dzień to 10 złotych. Zainteresowanie rowerami wiejskimi jest spore. Oprócz roweru można pobrać specjalną aplikację na telefon, która za razem pełni rolę nawigacji.

źródło Kepice.pl

Udostępnij.