Kradzione części samochodowe o wartości ponad 200 tysięcy złotych zabezpieczyli słupscy policjanci. Funkcjonariusze zatrzymali 33-letniego słupszczanina.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Słupsku weszli na teren jednej firm, w której odbywała się sprzedaż części samochodowych. Kryminalni wspólnie z biegłym w trakcie realizacji przeszukania, a następnie oględzin miejsca zdarzenia wśród znajdujących się tam nowych i używanych części samochodowych, zabezpieczyli elementy napędu głównie od niemieckich i japońskich pojazdów.

Sprawdzenie tych elementów potwierdziło, że pochodzą z samochodów skradzionych na terenie Niemiec i Polski. Wartość wstępną wszystkich zabezpieczonych rzeczy wyceniono na co najmniej 200 tysięcy złotych. W związku ze sprawą policjanci zatrzymali 33-letniego słupszczanina. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj został przesłuchany i usłyszał zarzuty paserstwa – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.

Teraz policjanci zajmując tą sprawą ustalać będą, czy wśród zabezpieczonych przedmiotów znajdują się inne pochodzące z przestępstwa. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są dalsze zatrzymania osób

Udostępnij.