Kolejnego prawdziwego globtrotera gościć będzie Akademia Pomorska. Dzisiaj w ramach Klubu Obieżyświata o swojej nie jednej podróży dookoła ziemi opowie Wojciech Dąbrowski.

8 listopada 2017 r. o godz. 17:00. w auli Instytutu Neofilologii AP w Słupsku przy ul. Słowiańskiej rozpocznie się spotkanie Klubu Obieżyświata, którego gościem będzie Wojciech Dąbrowski – podróżnik, inżynier i dziennikarz, entuzjasta i popularyzator niskobudżetowych podróży po świecie, wieloletni członek The Globetrotters Club w Londynie.

Wojciech Dąbrowski odwiedził 238 państw świata, nigdy nie korzystając ze wsparcia finansowego jakichkolwiek instytucji. W latach 1989-2015 odbył dwanaście samotnych podróży dookoła świata. Jest on autorem licznych artykułów o tematyce podróżniczej w prasie krajowej i zagranicznej oraz współautorem dwunastu poradników dla globtroterów wydawnictwa Przez świat. Wielokrotnie występował w audycjach Polskiego Radia, opowiadając o mało znanych regionach świata i o przygotowaniach do swoich wypraw. Był jednym z prekursorów popularyzacji wiedzy podróżniczej w polskim Internecie. Na swojej stronie internetowej barwnie opisuje odbyte wyprawy i odwiedzone kraje. W serwisie tym prowadzi także wirtualny Klub 7 Kontynentów zrzeszający podróżników-pasjonatów z różnych krajów, którzy postawili stopę na wszystkich kontynentach.

Udostępnij.