Ponad 11 milionów złotych z Ministerstwa Zdrowia otrzymają pomorskie szpitale. Część pieniędzy trafi do Słupska.

 

Szpitale pomorskie, Copernius Podmiot Leczniczy, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku oraz Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie otrzymały ministerialną dotację na zakup echokardiografów, inkubatorów i aparatów USG.

Dodatkowe środki pochodzą z tzw. specustawy (rezerwy celowej budżetu państwa) oraz programu Profilaktyki i leczenia chorób układu sercowo-naczyniowego Polkard.

– Jednym z założeń programu Polkard jest ma zmniejszenie śmiertelności z powodu chorób serca i naczyń w Polsce. Będzie polegać na prowadzeniu programu badań przesiewowych oraz działań profilaktycznych, które pozwolą podnieść świadomość społeczeństwa dotyczącą tych chorób – mówi Michał Piotrowski, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku.

W ramach Polkardu Szpitale Pomorskie, Copernius Podmiot Leczniczy, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku oraz Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie kupią m.in. urządzenia do diagnozowania pacjentów takie jak echokardiografy i aparaty RTG. Sprzęt trafi do szpitali do końca 2017 r.

 

Udostępnij.