To nowy pomysł prezydenta Słupska na ekologiczne i oszczędne miasto. Robert Biedroń nawiązał współpracę z czołowym producentem termostatów grzejnikowych. Urządzenia będą montowane w miejskich instytucjach.

 

Współpraca z firmą Danfoss Poland jest kolejną po podobnym porozumieniu podpisanym z IkeaJak podkreśla Biedroń wcześniejsza współpraca przyniosła bardzo wymierne rezultaty. – Myślę, że podobnie będzie z wymianą zaworów i głowicami termostatycznymi Danfoss. Głowice termostatyczne zamontowane będą w budynkach, które należą do samorządu. .Dzięki takim prostym działaniom jak dodanie funkcji regulacji temperatury w poszczególnych pomieszczeniach można oszczędzić około 23% energii – mówi Biedroń.

 

Firma przekazała dla Słupska sto pierwszych urządzeń. Wybór Słupska na partnera na partnera nie był przypadkowy. – Słupsk wybija się na tle innych polskich miast w swojej polityce ekologicznej i zrównoważonego rozwoju – mówi Adam Jędrzejczak, prezes Danfoss Poland. – Z takim partnerem chcemy współpracować.

Pierwsze głowice zostały zamontowane w Domu Seniora Leśna Oaza. Następne trafia do dwóch szkół, placówki opiekuńczej oraz schroniska brata Alberta.

Udostępnij.