Aby przejechać z zachodniej na wschodnią stronę Ustki i odwrotnie musimy uzbroić się w cierpliwość i przygotować na postój w korku. Na remontowanym na Słupi moście zmieniona została organizacja ruchu. Kierowcy poruszają się wahadłowo.

Jedyna przeprawa dla kierowców przez Słupię w Ustce jest remontowana. Prace są prawdziwym testem na cierpliwość dla kierowców. Większość z nich mówi wprost, że remont paraliżuje Ustkę. – Mieszkam po zachodniej stronie i do centrum samochodem nie jeżdżę – mówi Krzysztof, ustczanin. – Pieszo o wiele szybciej pokonuję trasę. Gdy muszę jechać do Słupska przeważnie jadę okrężną trasą przez Duninowo. Stanie na moście mnie dobija.

Władze kurortu robią co mogą, aby ułatwić życie kierowcom. Samorządowcy między innymi zamieścili na swojej stronie schemat organizacji ruchu. – Tymczasową Organizacje Ruchu obowiązującą na przejeździe przez stary most wraz z zawężeniem jezdni w ul. Westerplatte, kontynuując ruch wahadłowy w ul. Darłowskiej, Westerplatte i Dworcowej zgodnie z zamieszczonym schematem. Zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywała do drugiej połowy listopada br. z możliwością przedłużenia – czytamy w komunikacie samorządu.

Udostępnij.