Rozpoczął się okres Święta Zmarłych. W tych dniach większość z nas odwiedzi groby najbliższych. Wielu wyjedzie poza swoje miejsce zamieszkania aby zapalić świeczkę na grobach. Słupscy policjanci jak co roku będą dbać o nasze bezpieczeństwo. Jednak aby uchronić się od nieprzyjemnych zdarzeń oraz bezpiecznie i spokojnie dotrzeć do „celu” musimy pamiętać o kilku zasadach. Przypominają o nich słupscy policjanci.

 

Od najbliższego piątku (27 października) do czwartku (2 listopada) na trasach powiatu słupskiego, drogach dojazdowych do miast, w okolicach wszystkich cmentarzy policjanci drogówki wspomagani przez innych funkcjonariuszy jak co roku będą dbali o bezpieczeństwo użytkowników dróg. Funkcjonariusze pomogą wszystkim bezpiecznie spędzić ten szczególny czas. Pokierują ruchem, rozładują tworzące się zatory drogowe, pomogą, poinformują, zadbają o to, by na naszych drogach było bezpiecznie.

Pamiętajmy także, iż nie wszyscy wybiorą się na cmentarze z myślą o odwiedzeniu grobów najbliższych. Złodzieje-włamywacze, kieszonkowcy mogą starać się wykorzystać ten czas dla siebie. Tłok na cmentarzach czy w środkach komunikacji miejskiej sprzyja takim przestępstwom. Bądźmy czujni i ostrożni. Apelujemy aby nie zabierać ze sobą wartościowych przedmiotów, większej kwoty pieniędzy. Przedmioty na których nam zależy trzymajmy w miejscach trudno dostępnych dla kieszonkowca. Nie chowajmy w łatwo dostępnych torebkach lub saszetkach. Można je szybko stracić. Musimy również pamiętać, o odpowiednim zabezpieczeniu mieszkań. Przed wyjściem sprawdźmy czy okna i drzwi są zamknięte. Poprośmy zaufanego sąsiada o czujność.

Podczas obchodów dni zadusznych policjanci proszą kierowców o zwiększoną uwagę, koncentrację, ostrożność oraz rozsądek – natężenie ruchu będzie duże, dlatego stosujmy się do poleceń kierujących ruchem funkcjonariuszy. Dla własnego bezpieczeństwa i spokoju, z wyprzedzeniem prześledźmy zmiany organizacji ruchu w obrębie odwiedzanych nekropolii.

Słupsk planowane zmiany w organizacji ruchu w związku ze Świętem Zmarłych:

– Od 28.10.2017 r. do 01.11.2017 r. wyłączony z funkcjonowania będzie parking przy ul. Prof. Lotha,

– Od 28.10.2016 r. do 01.11.2017 r. wyłączone z funkcjonowania będą parkingi i chodniki przy ul. Rabina Maxa Josepha,

– Od 28.10.2017 r. do 01.11.2017 r. wyłączona z ruchu zostanie droga dojazdowa do cmentarza od ul. Kaszubskiej (Maxa Josepha),

– Od 29.10.2017 r. do 01.11.2017 r. zostanie wyłączona strefa zamieszkania na ul. Klonowej

– 01.11.2017 r. wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na ul. Piastów,

– 01.11.2017 r. wyłączona zostanie z ruchu ul. Obrońców Wybrzeża za wyjątkiem pojazdów ZIM, TAXI, służby zdrowia oraz służb komunalnych,

– 01.11.2017 r. ul. Hołdu Pruskiego – dopuszczony ruch jednokierunkowy w stronę ul. Klonowej;

– Parking pod Kościołem przy ul. Kaszubskiej zostanie wyłączony z ruchu, wjazd od strony ul. Armii Krajowej otwarty dla osób handlujących

– Chodnik na odcinku od wjazdu do Kościoła od strony ul. Kaszubskiej do przejścia ma być wygrodzony słupkami U-21. Słupki te też należy ustawić w większej ilości na ulicy Lotha od Lelewela do przystanku, na ulicy Lelewela od skrzyżowania, Wiśniowej i Hołdu Pruskiego.

– Miejsca parkingowe zorganizowane zostaną na stadionie przy ul. Madalińskiego tylko dla osób posiadających stosowne przepustki, na ul. Madalińskiego parkowanie po prawej stronie, na ul. Św. Piotra teren po wyburzonym budynku, Osiedle Przy Lesie – nowa infrastruktura drogowa;

– Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych przewiduje się na ul. Madalińskiego, teren naprzeciwko kas biletowych i ogrodzony plac za głównym wejściem, parking na ul. Prof. Lotha (przy Poliklinice)

– Na ul. Lawendowej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy od ul. Klonowej – parkowanie po obu stronach drogi

Od ronda Konarskiego do ronda Banacha jeden pas ruchu w obu kierunkach na ringu udostępniony będzie do parkowania.

Ruch z kierunku Bierkowa zostanie skierowany w ulice Niemena, Banacha. Zostanie fizycznie zablokowany barierą z nakazem jazdy w prawo.

Ruch z kierunku Słupska na Nowy Cmentarz będzie kierowany przez patrole i dojazd 1 listopada do cmentarza będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów ZIM, komunikacji zbiorowej, Taxi, służb komunalnych, pojazdów służby zdrowia, osób niepełnosprawnych i posiadających umowy na handel.

Udostępnij.