Policjanci z Główczyc ustalili sprawców kradzieży roweru górskiego wartego 600 złotych. Podejrzanymi są dwaj mieszkańcy gminy w wieku 18 i 20-lat, którzy wiedząc kim jest właściciel pozostawionego pod halą sportową roweru i tak postanowili go ukraść.

Policjanci z Komisariatu w Główczycach otrzymali informację o kradzieży roweru górskiego. Jak ustalili śledczy, syn pokrzywdzonej mieszkanki tej gminy zostawił rower pod halą sportową i kiedy wrócił roweru już nie było. Pokrzywdzona wyceniła jego wartość na 600 złotych.

 

Śledczy ustalając okoliczności tej kradzieży przesłuchiwali świadków i mieszkańców pobliskich bloków mieszkalnych. Sprawne działania doprowadziły do wytypowania osoby mającej z tym związek. Niedługo po tym kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 18 i 20 – lat. Dalsze działania policjantów doprowadziły już do odzyskania roweru, który jak się okazało sprawcy dwa dni po kradzieży sprzedali paserowi. Tą osobą okazał się także mieszkaniec Główczyc. 35 – latek usłyszał zarzuty paserstwa natomiast dwaj sprawcy kradzieży odpowiadać teraz będą przed sądem. Za kradzież grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci apelują o rozsądek i przypominają, że nabywanie przedmiotów pochodzących z przestępstwa może narazić kupujących na odpowiedzialność karną. Sugerując się niską ceną i okazją możemy przypuszczać, że oferowane nam przedmioty mogą być kradzione.

KMP Słupsk

Udostępnij.