To ostatnia szansa, aby zobaczyć kolekcję obrazów Witkacego w słupskim muzeum. Wystawa zniknie na rok. W ten weekend można ją zobaczyć za darmo.

 

Specjalnie dla wszystkich miłośników talentu Witkacego w dniach 20-22 października (piątek-niedziela), w przedostatni weekend poprzedzający zamknięcie wystawy w Zamku Książąt Pomorskich, ekspozycja prac Stanisława Ignacego Witkiewicza dostępna będzie nieodpłatnie. Dodatkowo, tylko w niedzielę o godzinie 11.00 i 13.00 pierwszych trzydzieści zainteresowanych osób będzie mogło skorzystać z jednego z dwóch bezpłatnych oprowadzań po wystawie.

– Jako że już za kilkanaście dni nie będzie można obcować z oryginałami, tych wszystkich, którzy nie potrafią sobie wyobrazić rocznej rozłąki ze „Stasiem” szczególnie serdecznie zapraszamy do specjalnie przygotowanego stoiska z „witkacowszczyzną”, gdzie oprócz reprodukcji, gier i innych gadżetów związanych z Witkacym będzie można kupić poświęcone mu wydawnictwa, m.in. materiały pokonferencyjne z sesji naukowych organizowanych przez muzeum – czytamy na stronie słupskiego ratusza.

Wystawę będzie można oglądać tylko do 29 października. Od listopada cała słupska kolekcja dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza poddana zostanie pracom polegającym na wymianie ram, by już jesienią przyszłego roku zaprezentować się mieszkańcom miasta w nowej odsłonie w Białym Spichlerzu przy ul. Szarych Szeregów. Jednym z dwóch budynków przyłączonych niedawno do Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, który właśnie poddawany jest intensywnej rewitalizacji.

Udostępnij.