Już w najbliższą środę Czarni rozegrają kolejne spotkanie ligowe, a ich przeciwnikiem będzie warszawska Legia po latach nieobecności wracająca do ekstraklasy. Na mecz zapraszamy do hali Gryfia na godzinę 18:15.

Legia Warszawa to kolejny po zespole GTK Gliwice rywal, który zamelduje się w Słupsku z zerowym kontem wygranych. Drużyna ze stolicy przegrała dotychczas wszystkie 4 mecze i z pewnością będzie chciała zmienić znaleźć sposób na przełamanie, by sprostać oczekiwaniom swoich wymagających kibiców. W ostatnim meczu rywalami Legii był zespół BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski, który w Warszawie pokonał gospodarzy 75-63.

W ostatnim meczu rywalami Czarnych był zespół z Gliwic, który musiał uznać naszą wyższość, przegrywając 82-92. Czarne Pantery weszły w mecz nerwowo, pudłowały kolejne rzuty i nie potrafiły znaleźć odpowiedzi na grę rywali. Poskutkowało to zbudowaniem kilkupunktowej przewagi drużyny GTK. Na twarzach naszych kibiców dostrzec można było objawy niepokoju o końcowy wynik. Na szczęście druga i trzecia kwarta przebiegły pod nasze dyktando i pomimo zrywu gości w ostatniej odsłonie, udało nam się odnieść drugie, arcyważne ligowe zwycięstwo. W dobrym stylu z najlepszymi kibicami w Polsce przywitał się Drew Brandon- zdobywca 13 punktów i autor 4 asyst, a o swoich walorach przypomniał kapitan Łukasz Seweryn trafiając 5 razy za 3 punkty, w tym 3 razy w ostatniej kwarcie. Warty podkreślenia jest fakt, że wszyscy obecni na parkiecie zawodnicy Czarnych dobyli swoje punkty, a aż pięciu z nich zdobyło 10 lub więcej punktów.

Legia Warszawa utrzymała zdecydowana większość składu, który wywalczył jej awans do najwyższej klasy rozgrywek jednocześnie wzmacniając się obcokrajowcami. I to właśnie zgranie zespołu może być najsilniejszą bronią naszych najbliższych rywali. Czarni wciąż są na etapie scalania późno zbudowanej drużyny, a wkomponować się w nią musi jeszcze Drew Brandon. Pomimo lepszych dotychczasowych wyników, spotkanie to na pewno nie będzie należało do prostych.