Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zabezpieczyli ponad 200 gramów amfetaminy w jednym z mieszkań na terenie tego miasta. Funkcjonariusze w związku ze sprawą zatrzymali 42-letniego słupszczanina. Mężczyzn ukrył narkotyki w lodówce. Posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności. 

Kryminalni w piątek weszli do jednego z mieszkań w Słupsku, gdzie jak wynikało z wcześniejszych ustaleń, przebywał 42-letni mężczyzna zajmujący się przestępczością narkotykową. W trakcie przeszukania mieszkania śledczy znaleźli w zamrażarce lodówki worek foliowy, wewnątrz którego znajdowała się biała substancja. Jak się okazało w mieszkaniu tym śledczy odnaleźli jeszcze kilkadziesiąt innych – pojedynczych woreczków z tym proszkiem. Natychmiastowe badania testerami narkotykowymi wykazało, że jest tam łącznie ponad 200 gramów amfetaminy. W efekcie tych działań, policjanci zabezpieczyli narkotyki oraz zatrzymali przebywającego w mieszkaniu 42- latka. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszy zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Jeszcze w piątek, sąd w Słupsku przychylił się do wniosku policji i prokuratora stosując wobec zatrzymanego trzymiesięczny tymczasowy areszt.

Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, posiadanie znacznej ilości narkotyków podlega odpowiedzialności karnej od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy

źródło KMP Słupsk

 

 

Udostępnij.