Pierwsza w mieście karuzela integracyjna działa w Parku Kultury i Wypoczynku. Urządzenie przystosowane jest dla osób niepełnosprawnych na wózkach. Niebawem w mieście ma być więcej tego typu urządzeń.

Karuzela integracyjna to urządzenie przeznaczone zarówno dla dzieci z niepełnosprawnościami jak i swobodnie poruszających się. Karuzela została tak skonstruowana, aby mogły na nią bezpiecznie wjechać dwa wózki inwalidzki, a także aby mogły usiąść dzieci w pełni sprawne. – To początek instalacji karuzel, huśtawek i innym podobnych urządzeń w naszym mieście – mówi Robert Biedroń, prezydent Słupska. – Bardzo cieszę się, że mamy takie urządzenie w naszym mieście. To kolejny krok to łamania barier i stereotypów. Chcieliśmy zrobić wszystko, aby dzieci, które z różnych przyczyn mają ograniczenia ruchowe mogły korzystać z uroków takich zabaw jak karuzela.

Udostępnij.
  • Mikołaj

    Tą karuzelą prezydent Biedroń otwiera oczy niedowiarkom i krytykantom, mówiącym, że nie potrafi realizować żadnych inwestycji. A tu proszę, otwiera inwestycję karuzelową i jeszcze zapowiada, że powstaną kolejne. Brawo! Ludzie psioczyli, że dzieci omal nie zginęły w przedszkolu, gdy spadł na nie nieremontowany sufit. A to był drobiazg. Teraz wdzięczni rodzice na pewno panu wybaczą. Przy okazji sugestia – może by tak zachęcić, żeby na karuzeli dzieci czytały konstytucje – te co to je pan ostatnio wciskał po szkołach. Chociaż nie, jak będą czytać podczas wirowania, to może im się zrobić niedobrze i zwymiotują na konstytucję, a to by wywołało niepotrzebne kontrowersje.

    Kiedy po złotych latach prezydentury Biedronia przyjdzie czas podsumowań, wszyscy z wdzięcznością zapamiętają panu, Panie Prezydencie, te karuzele. I może nawet będzie to kolejna tradycja, która wyjdzie ze Słupska w świat – prezydent, który buduje karuzele i potem radośnie na nich wiruje.

    • wałek

      mam nadzieje ze po zlotych latach tej prezdentury uda nam sie szybko o tym kacu zapomnieć