Martyna Szaniawska wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski młodziczek w judo,które odbyły się w Poznaniu. To największy dotychczasowy sukces młodej wojowniczki TS Judo Gryf Słupsk.

Martyna Szaniawska rywalizowała w kategorii do 70 kg i stoczyła 3 pojedynki. W pierwszej rundzie miała wolny los. Następnie pokonała przed czasem reprezentantkę AZS AWF Gdańsk Jowitę Żywluk. W pojedynku półfinałowym bardzo pewnie na punkty pokonała Dominikę Sikorską z Juwenii Wrocław . W walce finałowej słupszczanka zmierzyła się z faworytką tej kategorii wagowej Jagodą Żydek UKS Dwójka Rydułtowy. Walka finałowa Szaniawskiej trwała niespełna 10 sek. Martyna do pojedynku wyszła bardzo skoncentrowana i od początku narzuciła rywalce swój styl walki. Wykonała swój ulubiony rzut ippon seoi-nage. Sędzia ocenił tę technikę najwyższą notą( i zakończył walkę.
Martyna Szaniawska est uczennicą 3 klasy Gimnazjum nr 5 w Słupsku.

Pozostali zawodnicy TS Judo Gryf Słupsk Katarzyna Gołojuch, Daniel Zając,Wiktor Talewski, Jakub Nieznalski, Janusz Rydzewski zakończyli swój start na walkach eliminacyjnych. Ogromnego pecha miał Dawid Siemieński ( 50 kg). Doznał on urazu w pierwszej walce i nie był w stanie dalej walczyć.

W tym roku to 4 medal medal Mistrzostw Polski słupskich judoków. Srebrne medale wywalczyli Bartosz Szaniawski (starszy brat Martyny), Jakub Nawrot oraz Leon Choiński (złoty medal Mistrzostw Niepełnosprawnych)