Aikidocy z Polski, Ukrainy i Kanady wspólnie ćwiczyli w Słupsku. W naszym mieście już trzeci raz odbyło się Międzynarodowe Seminarium Aikido z sensei Robertem Zimmermannem.

 

Sensei Robert Zimmermann przyjechał do Polski na zaproszenie Słupskiej Sekcji Aikido. Przez cztery dni prowadził zajęcia w hali sportów walki przy Stadionie 650-lecia. W treningach uczestniczyli aikidocy z różnych ośrodków w Polsce, Ukrainie, Kanadzie oraz Rosji.

Oprócz zajęć na macie gość z Toronto miał okazję zwiedzić Słupsk i spotkać się z władzami miasta. – Słupsk jest naprawdę piękny – mówi sensei Zimmermann. – Lubię tu wracać. Miejscowi aikidocy są nie tylko moimi przyjaciółmi, ale robią bardzo duże postępy w nauce aikido.

Oprócz zajęć dla aikidoków obył się wspólny trening z przedstawicielami innych sztuk walki. Osobne zajęcia miały także dzieci ćwiczące aikido.

Robert Zimmermann na co dzień mieszka w Toronto. Uchodzi za jednego z najlepszych nauczycieli aikido w obu Amerykach. Może poszczycić się tytułem shihan. Podobne seminaria do tego słupskiego prowadzi niemal na całym świecie. Słupski straż przygotowało Stowarzyszenie Rekreacji Ruchowej Słupska Sekcja Aikido.

Dla nas to ogromny zaszczyt gościć takiego nauczyciela – mówi sensei Marek Jezierski, główny szkoleniowiec słupskich aikidoków. – To także okazja do wymiany doświadczeń między różnymi ośrodkami.

Udostępnij.