Konkurs na patronów rozstrzygnięty - GRYF24.pl

Ponad 50 prac wpłynęło na konkurs Zasłużeni Polacy Patronami Słupskich Ulic. Konkurs to głos młodzieży w dyskusji na temat zmian nazw ulic.

 

Na konkurs wpłynęły dokładnie 54 prace uczniów ze słupskich szkół: z I Liceum Ogólnokształcącego, II Liceum Ogólnokształcącego, IV Liceum Ogólnokształcącego, Szkoły Podstawowej nr 4, Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych, Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych oraz Zespół Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego. Uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne przybliżające sylwetkę zasłużonego Polaka.

Komisja konkursowa przyznała: I miejsce Karolinie Maksymowicz – uczennicy ZSEiT za pracę Pierwsza w Polsce udana transplantacja serca, II miejsce Marcie Litwin i Weronice Witasik – uczennicom II LO za pracę Stefan Starzyński – prezydent i nadzieja na potęgę Warszawy, III miejsce Cyrylowi Przepiórce, Oskarowi Adachowi i Sebastianowi Witasik – uczniom ZSBiKU za pracę Władysław Grabski – twórca współczesnej złotówki.

 

Konkurs jest głosem w dyskusji na temat potrzeby dekomunizacji ulic. Wejście w życie ustawy dotyczącej tego problemu spowodowało wielką dyskusję na temat życiorysów osób, których zmiana nazw dotyczyła. Elementem tej dyskusji był konkurs pod patronatem przewodniczącej RM w Słupsku i Zbigniewa Konwińskiego – posła na Sejm RP.

Udostępnij.