Szkoła bieganie powstanie w Ustce. Ta forma rekreacji i sportu staje się coraz popularniejsza w naszym regionie.

 

To dobra wiadomość dla miłośników biegania w każdym wieku i wszystkich, którzy chcą zacząć swoją przygodę z tą formą aktywności, ale nie wiedzą jak się do tego zabrać. Wystarczy pojawić się na terenie OSiR Ustka, aby pod okiem doświadczonych trenerów klasy mistrzowskiej zacząć biegać. Zajęcia w „Szkole biegania”, bo o niej mowa, prowadzone są przez trenerów lekkoatletycznych Lucynę Kuklińską-Nurkowską  i Pawła Drwala. Zajęcia odbywają się w  środy o godz. 18:00  oraz soboty o godz. 9:30. Informacje można uzyskać pod nr. tel. 530 682 696.

Szkoła biegania ma być także zachętą, by przygotowywać się już do biegowego Grand Prix Ustki „ROZBIEGANA  USTKA NA FALI”. Będzie to cykl comiesięcznych biegów, które z inicjatywy Burmistrza Miasta Ustka organizowane będą od marca 2018 r.

Bieganie jest jedną z najpopularniejszych form ruchu w naszym regionie. W pierwszym słupskim półmaratonie wystartowało blisko pół tysiąca osób. Biegi organizowane są przez ośrodki sportu, kluby, stowarzyszenia, a nawet parafie. Za każdym razem w imprezach udział bierze kilkuset biegaczy.

Udostępnij.