Trwa siódmy etap prac w ramach projektu „Ochrona rodzimej przyrody przed inwazją barszczu Sosnowskiego na terenie Gminy Kępice”. Spółdzielnia Razem z Kępic, która realizuje projekt jest jedną z najlepszych firm w Polsce wyspecjalizowanych w walce z niebezpieczną rośliną.

 

Spółdzielnia Socjalna „RAZEM” prowadzi zabiegi chemiczne, czyli mazakowanie i opryski na działkach, na których występuje barszcz Sosnowskiego. – Z uwagi na fakt, iż jest to silny środek chemiczny prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności mieszkańców miejscowości zainfekowanych w/w rośliną, tj.; Barcino, Biesowice, Ciecholub, Kotłowo, Mzdowo, Mzdówko, Obłęże, Osieki, Płocko, Polichno, Podgóry, Przytocko, Pustowo, Warcino – czytamy w komunikacie samorządu.

 

Pracownicy spółdzielni zostali odpowiednio przeszkoleni w zakresie prac jakie wykonują oraz posiadają odpowiednie ubranie robocze chroniące ich zarówno przed barszczem i preparatami chemicznymi. ­­Istotne jes,t aby nie dopuścić do kontaktów z chemikaliami osób niepowołanych, a zwłaszcza dzieci.

 

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

źródło gmina Kępice

Udostępnij.