Utrudnienia w związku z półmaratonem - GRYF24.pl

W sobotę słupszczanie muszą liczyć się z drobnymi utrudnieniami na dogach. Ulicami miasta przebiegnie, bowiem półmaraton.

 

Słupsk bieganiem stoi i  wiadomo to nie od dziś. Na terenie miasta organizowanych jest wiele biegów, do tej pory organizowane były na dystansach 5 i 10 km. SOSiR postanowił pójść o krok dalej i zorganizować imprezę, której w mieście jeszcze nie było.
Postanowiliśmy wyjść naprzeciw mieszkańcom i zorganizować imprezę biegową na dystansie 21,095 km, czyli pierwszy półmaraton. Od samego początku założyliśmy, że bieg ma się rozgrywać ulicami miasta, nie chcieliśmy jednak powodować wielu utrudnień w centrum miasta, zwłaszcza, że bieg odbędzie się w sobotę. Udało się wyznaczyć trasę, która spowoduje niewielkie utrudnienia – informuje Agnieszka Klimczak, dyrektor SOSiR.
Zawodnicy wybiegną z ulicy Kołobrzeskiej kierując się w ulicę Grottgera, Przemysłową, Słoneczną, Szymanowskiego, Mieszka I, Chopina, Rybacką, Park Kultury i Wypoczynku, Nad Śluzami, Arciszewskiego i tam nawrócą by z powrotem przybiec na ul. Kołobrzeską.

 

Dokładnie na tym odcinku barierkami pozastawiane będą wjazdy do lokalnych firm i posesji mieszkalnych. Wszyscy mieszkańcy proszeni są o nie wyjeżdżanie samochodami w godzinach półmaratonu. Ulice zamknięte będą od godziny 10 do godziny 14:15.

 

Udostępnij.