W czwartek, 5 października w Słupskim Inkubatorze Technologicznym odbędzie się konferencja Kurs na HR. To kolejna edycja ogólnopolskich spotkań świata biznesu, samorządu i nauki, na których uczestnicy rozmawiają o zmieniających się realiach rynku pracy w Polsce i w regionie. Organizatorem wydarzenia jest jedna z największych polskich firm branży usług HR, Grupa Progres. Wstęp wolny, po wcześniejszej rejestracji na www.kursnahr.pl

Bezrobocie w kraju, także w wielu miastach bije rekordowo niskie poziomy. Na koniec lipca w całym województwie pomorskim wyniosło ono 5,8%, natomiast w powiecie słupskim 9,4%. Wyraźnie wyższy poziom bezrobocia w regionie Słupska nie oznacza wcale, że pracodawcy na lokalnym rynku nie mają problemów ze znalezieniem pracowników.

– Na rynku pracy w Polsce, także w regionie Słupska zachodzą ogromne zmiany podyktowane z jednej strony demografią, z drugiej społeczno-kulturowymi uwarunkowaniami. Po wielu naszych klientach z lokalnego rynku widzimy ogromną potrzebę wymiany doświadczeń i dzielenia się wiedzą, które ułatwią im funkcjonowanie na coraz trudniejszym rynku i podejmowanie dobrych dla rozwoju decyzji. Stąd pomysł na stworzenie w Słupsku takiej przestrzeni do profesjonalnej dyskusji – mówi Paweł Dąbrowski, Dyrektor Regionu w Grupie Progres.

Konferencja Kurs na HR, która odbędzie się w Słupsku, w czwartek,  5 października, podzielona będzie na 3 bloki tematyczne: Kurs na ANALIZĘ, Kurs na TALENT oraz Kurs na STRATEGIĘ. W trakcie wydarzenia poruszone zostaną takie zagadnienia, jak Lean management w obszarze HR (Joanna Hajnysz-Pełka, HR Generalist, Shared Services Coordinator EMEA, CETCO), Zarządzanie talentami (Elwira Pyk, HR Manager z wieloletnim doświadczeniem, doktorantka Akademii Leona Koźmińskiego), Pracownicy zagraniczni w Polsce – wady i zalety (Paweł Łukasiewicz, Dyrektor Zarządzający, Faser-Plast Sp. z o.o.), Aktualne trendy w rekrutacjach Cudzoziemców (Marcin Kołodziejczyk, Dyrektor Rozwoju Projektów Rekrutacyjnych w Europie Środkowowschodniej, Grupa Progres). W programie przewidziane są również tematyczne warsztaty, na których w roboczych grupach można będzie zgłębiać takie tematy, jak: Case Study – jak poradzić sobie z aspektami prawnymi w procesie zatrudniania Cudzoziemców – kierunek Azja (Marcin Kołodziejczyk); Zarządzanie talentami w organizacji (Elwira Pyk) oraz Pracownicy zagraniczni w Polsce – wady i zalety (Paweł Łukasiewicz). Na zakończenie każdej ze ścieżek warsztatowych przewidziane są krótkie, indywidualne spotkania z ekspertami, które pozwolą skonfrontować problemy lub wyzwania z jakimi na co dzień borykają się przedsiębiorcy.

Kurs na HR to cykliczna konferencja odbywająca się kilka razy w roku, w różnych częściach kraju. Na najbliższym spotkaniu, w Słupsku, przedstawiciele lokalnych władz, ludzie biznesu oraz świata nauki, debatować o tym, co ich bezpośrednio najbardziej dotyka w kontekście zmian na rynku pracy. Spotkanie ma charakter otwarty i będzie polem do wypracowania efektywnych rozwiązań odpowiadających potrzebie dalszego rozwoju regionu. Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.kursnahr.pl

Termin wydarzenia: 05.10.2017 roku, godz. 10.00-16.30

Lokalizacja: Słupski Inkubator Technologiczny, ulica Portowa 13 B, 76-200 Słupsk

Patronat Honorowy: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Pracodawcy Pomorza

Patronat Medialny: Gryf24.pl, Outsourcingportal.pl, Benefit,

Wstęp wolny, więcej szczegółów i formularz rejestracyjny na stronie www.kursnahr.pl

Udostępnij.