Stacja rowerowa stanęła w centrum miasta. Każdy może wypożyczyć jedna z 20 miejskich rowerów. Na razie to tylko testy, ale nie wykluczone, że w Słupsku będzie aż 28 taki punktów z miejskimi rowerami.

Pilotażową stację na swój koszt postawiła firmą Polski Rower ze Szczecinka. Przedsiębiorstwo podobne stacje rowerowe postawiło już w kilku miastach w kraju. – Mam nadzieję, że przyjmą się w Słupsku. Przez najbliższy miesiąc będziemy je testować. Już teraz wiemy, choć to pierwsze dni testu, że zainteresowanie jest spore – mówi Robert Biedroń

Stacje rowerowa stanęła w centrum miasta na skrzyżowaniu ulic Kopernika i Sienkiewicza. Korzystanie z niej jest proste. Wystarczy wpłacić na konto przyszłych przejażdżek minimum 10 złotych. Pierwsze trzy minuty jazdy są darmowe. Każda godzina kosztuje zaś 3 złote.

W panach mamy ustawienie nawet 28 stacji rowerowych – dodaje Biedroń. – Będą rozmieszczone w różnych częściach miasta. Ma to ułatwić słupszczanom korzystanie z nich jak z komunikacji miejskiej. Na przykład biorę rower w centrum i jadę nim na osiedle Niepodległości.

Udostępnij.