Fantastyczny turniej, znakomite walki i bardzo wysoki poziom sportowy i organizacyjny tak w kilku słowach można opisać XV Międzynarodowy Turniej Judo im. Z. Kwiatkowskiego. W zmaganiach udział wzięło 250 zawodników z Polski oraz reprezentanci Niemiec i Rosji

Podczas otwarcia zarząd TS Judo Gryf Słupsk wręczył nagrody dla najlepszych słupskich judoków Jakuba Nawrota, Bartosza Szaniawskiego oraz Leona Choińskiego.
Podczas zawodów bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczęta. Najlepszą zawodniczką Turnieju została uznana Martyna Szaniawska ( 70 kg), która wszystkie swoje walki wygrała przed czasem, stosując efektowne techniki. Nie zawiodła Katarzyna Gołojuch, triumfatorka kategorii 48 kg. Srebrny medal Katarzyny Mikołajczyk ( uległa tylko Szaniawskiej) w kategorii 70 kg to bardzo dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski młodzików.
Wśród chłopców za najlepszego judokę ze Słupska uznano Janusza Rydzewskiego, zwycięzcę kategorii 60 kg, który wszystkie 3 walki rozstrzygnął przed czasem.
Na wyróżnienie zasłużyli wszyscy pozostali słupscy judocy, którzy wywalczyli łącznie 20 medali i w punktacji drużynowej TS Judo Gryf Słupsk zajął 2 miejsce. Zwyciężył Galeon Gdynia-zdobywając te samą liczbę punktów.