872 400 zł ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki otrzymała Ustka. Dzięki dotacji miasto może zrealizować projekt pt. „Budowa boiska treningowego do piłki nożnej z nawierzchnią z trawy sztucznej”.

W ramach planowanej na rok 2018 inwestycji Miasto Ustka zbuduje na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Grunwaldzkiej pełnowymiarowe treningowe do piłki nożnej o nawierzchni z trawy sztucznej.

Budowa boiska wpłynie w znaczący sposób na podwyższenie poziomu szkolenia, a przez to osiągania lepszych wyników sportowych przez ustecką młodzież. Boisko będzie wykorzystywane także do realizacji treningów i ogólnorozwojowych zajęć sportowych dla uczniów usteckich szkół – mówi Eliza Mordal z usteckiego ratusza.

Całkowita wartość zadania wynosi 1,9 mln zł, w tym  dofinansowanie 872 400 zł.

Jest to kolejna dotacja dla Ustki ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki na inwestycję w zakresie sportu. W sierpniu miasto otrzymało decyzję o przyznaniu dotacji w wysokości 1,5 mln zł na przebudowę istniejącego stadionu przy ul. Sportowej na pełnowymiarowy, certyfikowany stadion lekkoatletyczny.

Udostępnij.