Poseł Zbigniew Konwiński wystąpił z wnioskiem do rządu o przekazanie pieniędzy z nadwyżki budżetowej na budowę całości trasy ekspresowej S6.

Słupski poseł Platformy Obywatelskiej nie składa broni w sprawie budowy środkowego odcinka S6. Wysłał wniosek do rządu Beaty Szydło o przekazanie pieniędzy z nadwyżki finansowej na dokończenie pomorskiej ekspresówki. – Minister Morawiecki chwali się nadwyżką i jest to okazja do dokończenia budowy S6 właśnie z tych pieniędzy – mówi Konwiński. – Kilkanaście miesięcy temu byłskiy przesunięcia w środkach na budowy dróg do 2023 roku. Wówczas też występowałem z podobnym wnioskiem. Niestety został odrzucony. Partia rządząca mówi, że środkowy odcinek S6 nie będzie wybudowany, bo nie ma na to środków. Pomijając to, że były one zabezpieczone, to teraz jest doskonała okazja do sfinansowania tej inwestycji.

Słupska posłanka Jolanta Szczypińska z Prawa i Sprawiedliwości na antenie Radio Gdańsk powiedziała, że pomysł Konwińskiego jest populistyczny. – Wiemy, że ta trasa powstanie, a jej budowa jest rozpisana na lata. Może sobie występować, ja nie będę tego komentowała pod względem racjonalności – powiedziała w rozmowie z rozgłośnią.

Batalia o budowę środkowego odcinka ekspresówki między Koszalinem a Bożympolem Wielkim trwa od kilkunastu miesięcy. Sprawa zainteresowała się już Corina Cretu, komisarz ds. polityki regionalnej. Unijna komisarz uważa, że droga powinna być budowana w całości, bo jest to niezgodne z warunkami przyznania dotacji. Zaniechanie budowy może zakończyć się zwrotem pieniędzy do budżetu Unii Europejskiej

Udostępnij.
 • Andy

  Jolanta Szczypińska jest niewątpliwie z Prawa i Sprawiedliwości (nie mylić z prawem i sprawiedliwością) ale słupszczanką czy mieszkanką Pomorza to chyba nie bardzo.

 • boruta

  zbychu uprawiasz propagande..deficyt bedzie na koniec 2017 ok 35mld to ze teraz jest nadwyzka ok 5 mlf jest czysto „techniczna” jak przyjdzie krach to bedzie 80-100mld..pojdziemy sladem grecji!!!

  • Andy

   Jak przyjdzie taki krach to nie pójdziemy śladem Grecji. W przeciwieństwie do niej Polska nie jest w strefie EURO i „nie klęczy ba kolanach przed Brukselą”. Pójdziemy śladem Wenezueli.

 • orginales

  Jaka nadwyżka z nieoddanego ludziom VATU – w kasie bida az piszczy a Jolanta Szczypińska wie dobrze o tym i kazda dyskusja z pis-em to populizm. bedziemy splacac kredyty na 500+ i ine cuda tego rzadu. Wiec nie łudzcie sie ze bedzie lepiej….

 • dido

  Jolka „ślepa”, jak to baba, bo zakochana w Jarku! Jarek niestety nie bardzo w Joli, bo kocha się w Marku!