Dariusz Przybysz, czyli słupski bohater prawdopodobnie otrzyma nagrodę prezydenta Polski. Wniosek o jej przyznanie złożył już wojewoda pomorski. Czyn słupszczanina docenił już między innymi prezydent Robert Biedroń.

Dariusz Przybysz to bohaterski słupszczanin, który uratował 3,5-miesięczną Oliwkę. Wózek z dzieckiem stoczył się do kanału portowego w Ustce.

Z bohaterem spotkał się prezydent miasta. Oprócz gratulacji za swój czyn słupszczanin, otrzymał karnet na pływalnię oraz słupskie gadżety.

Dariusz Przybysz nie czuje się bohaterem. Twierdził, że zrobił to, co każdy inny człowiek powinien zrobić. – Nie było czasu zastanawiać się. Każdy by tak postąpił – twierdz bohater.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę. Pod nieuwagę rodziców wózek z 3,5 miesięczną dziewczyną stoczył się z nabrzeża portowego wprost do kanału. Do wody wskoczył przypadkowy przechodzień, czyli Dariusz Przybysz. Dziewczynka w ciężkim stanie trafiła do szpitala w Słupsku. Stamtąd śmigłowcem została przetransportowana do kliniki w Gdańsku. Stan jej zdrowia na razie nie uległ zmianie.

Udostępnij.