Jakub Nawrot z Gryfa Słupsk wywalczył brązowy medal w Pucharze Polski juniorów w Sochaczewie. W Turnieju tym wystartowało 186 zawodników z Polski oraz reprezentacje Ukrainy i Rosji.

Był to pierwszy start słupskich judoków w starszej grupie wiekowej zakończony zdobyciem medalu przez Gryfitę. Jakub Nawrot ( 73 kg) walki eliminacyjne przebrnął rewelacyjnie wygrywając je przez efektowne rzuty. O wyjście do finału spotkał się z zawodnikiem Wisły Kraków. W końcówce pojedynku Nawrotowi zabrakło trochę sił i uległ swemu rywalowi. W walce o brązowy medal Kuba zmierzył się z innym reprezentantem Krakowa Maciejem Adamczykiem. Gryfita od początku kontrolował walkę wykonując 3 rzuty ocenione na waza-ari ,a następnie w parterze założył trzymanie i wygrał pojedynek przed czasem.

To ogromny sukces Jakub Nawrota, który w tym roku wywalczył już tytuł wicemistrza Polski juniorów młodszych i pokazał, że walcząc ze starszymi rywalami potrafi zaprezentować wysokie umiejętności i już teraz należy do najlepszych judoków w kategorii juniorów– mówi Lidiusz Kazior, trener TS Gryf Słupsk.

Bardzo blisko zdobycia medalu był Aleksander Plombon ( 66 kg), który stoczył 5 walk w tym 3 wygrane. Olek, który trochę później rozpoczął sezon przygotowawczy, potwierdził, że przy trochę większym zaangażowaniu jest w stanie wygrywać z najlepszymi zawodnikami w tej kategorii wagowej.
Na walkach eliminacyjnych zakończył start Bartosz Szaniawski ( 81 kg).