„Konstytucja w każdej klasie” – to nowa akcja Roberta Biedronia. W ten sposób prezydent Słupska chce uczyć młodzież o najważniejszym dokumencie w kraju.

 

Pierwszy tekst preambuły już wisi w II Liceum Ogólnokształcącym. Wstęp do Konstytucji RP powiesił wspólnie Robert Biedroń z Mariuszem Domańskim, dyrektorem szkoły. – To fundament naszej demokracji, drogowskaz i busola. Dzięki niemu wiemy jakie mamy prawa i obowiązki – mówi Robert Biedroń.

Mariusz Domański przyznał, że zainteresowanie konstytucją wśród młodzieży jest spore. – Mamy w naszej bibliotece 50 egzemplarzy konstytucji i przygotowując się do dzisiejszego dnia chcieliśmy je wyłożyć w klasie. Okazało się, że wszystkie są wypożyczone przez uczniów. Musieliśmy prosić o pomoc inną szkołę – mówi dyrektor II LO.

Udostępnij.
  • Jakub

    Może zamiast kupować konstytucje do słupskich szkół, lepiej wydać pieniądze na gładź i farbę do przedszkola, w którym kilka dni temu zarwał się sufit. Ważniejsze jest zdrowie dzieci, a nie ambicje polityczne spadachroniarza Biedronia, który Słupsk chce wykorzystać wyłącznie jako trampolinę do kariery politycznej w szerokim świecie. A my zostaniemy z konstytucją w szkole i oberwanym sufitem.