Grupa mieszkańców chce, aby została zachowania część odkrytych fundamentów dawnego ratusza na Starym Rynku. Zawiązują inicjatywę społeczną w tej sprawie.

 

W trakcie wykopalisk na Starym Rynku odkryto fundamenty dawnego ratusza, a być może nawet kilku ratuszy. Pasjonaci historii miasta chcą, aby część odkryć została zabezpieczona i wyeksponowana.

Po rozmowach ze specjalistami wiemy, że część odkrytych obiektów nadaje się do zachowania. Koncepcja jak je wyeksponować jest sprawą wtórną. Ważne, aby nie zostały bezpowrotnie zasypane – mówią inicjatorzy akcji.

 

Formują właśnie komitet społeczny, którzy ma zająć się realizacją inicjatywy, szukaniem pieniędzy. – Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którym leży na sercu Słupsk. Przydadzą się fachowcy z różnych branż i pasjonaci. To inicjatywa oddolna, nie związana z żadną grupą, partią polityczną, ponad podziałami – twierdzą inicjatorzy.

 

Na razie założyli fanpage, który ma łączyć wszystkich chętnych do współpracy. https://www.facebook.com/staryrynekwslupsku/

Redakcja Gryfa popiera i włącza się w inicjatywę. O postępach w sprawie będziemy informowali na bieżąco.

Udostępnij.