Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało Ustce 1,5 mln zł dofinansowania  na realizację projektu „ Budowa stadionu lekkoatletycznego w Ustce wraz z infrastrukturą towarzyszącą”. W planach jest przebudowa dotychczasowego obiektu.

 

W ramach zadania przebudowany zostanie istniejący stadion na pełnowymiarowy, certyfikowany stadion lekkoatletyczny. Roboty obejmą budowę bieżni lekkoatletycznej, która posiadać będzie  pełnowymiarową, sześciotorową bieżnię okrężną długości 400 metrów wraz z sześciotorową bieżnią do biegów sprinterskich. Powstaną także urządzenia potrzebne do przeprowadzenia skoku wzwyż i o tyczce, pchnięcia kulą, rzutu oszczepem, dyskiem i młotem.

Na stadionie zainstalowane zostanie nowoczesne oświetlenie LED. Zgodnie z planem prace rozpoczną się w listopadzie tego roku, a zakończą w czerwcu 2018 r.

Stadion będzie pełnił też funkcję treningową dla wszystkich klubów lekkoatletycznych z terenu powiatu słupskiego jak i powiatów ościennych, w tym również dla miejscowego LKS „JANTAR” Ustka.

Całkowita wartość zadania wynosi 4 ,5 mln zł, w tym wkład własny 3 mln  zł, a wysokość dofinansowania 1,5 mln zł.

Udostępnij.